Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Winterswijkse W.H.V. topper gooit hoge ogen tijdens Open Nederlandse Kampioenschappen Dobbervissen

terug naar overzicht

Zondag, 6 september 2020

Kirina Raterink uit Winterswijk heeft gisteren deelgenomen aan de Open Nederlandse Kampioenschappen Dobbervissen in het Noord-Hollandskanaal bij Graftdijk.

Niet minder dan 100 dames – waaronder wereldkampioene Anja de Groot en de Franse nationaal kampioene – hadden zich gemeld om aan deze prestigieuze wedstrijd deel te nemen.
In alle vroegte vertrok Kirina samen met bankrunner Wilbert Mentink naar Graftdijk. Er stond een straffe wind en de vlagdobbertjes waren broodnodig. De supergeconcentreerde Kirina viste haar leefnetje vol, met als bonus een mooie snoekbaars.
Het resultaat was overweldigend. Bijna het hele nationale team werd er afgevist. In haar vak werd zij tweede. Overall werd zij zesde, een resultaat dat er zijn mag. Een goede uitgangspositie naar de toekomst.
Natuurlijk waren wereldkampioen Anja de Groot en de Franse nationale kampioen – nog – een maatje te groot, maar we zullen het de komende jaren gaan zien. Kirina gaat in de top van Nederland zeker meedoen.


-Hieronder een kort verslag van Kirina zelf.

Vandaag 5 september was het open Nederlands kampioenschap dobbervissen voor dames aan het Noord-Hollands kanaal. We mochten plaats nemen bij West-Graftdijk. Er was vanwege het coronavirus geen loting en prijsuitreiking dus we zagen de stekverdeling pas aan het water. Ik mocht plaatsnemen op B10. Bij aankomst bleek dit een erg mooie stek te zijn. Tijdens het opbouwen moesten de schoenen nog uit om de viskist neer te kunnen zetten. Na kort te zijn begonnen met 4 meter al snel overgeschakeld naar de lange stok. Dit was mede door de harde wind moeilijk vissen. In het begin waren het visjes van 5 cm maar naar verloop van tijd werden deze steeds groter. Tot ik op de korte stok een mooie snoekbaars haak van 47 cm!
Daarna alleen op de lange stok nog vis gevangen. Uiteindelijk heb ik een ruime 3 kilo aan vis kunnen vangen wat een tweede plaats in het vak opleverde! Dit resulteerde voor een 6e plek in het algemeen klassement.
Kortom een geslaagde visdag!
Wilbert bedankt voor de coaching.