Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Kwaliteit viswater eigen kolken wordt minder

terug naar overzicht

Donderdag, 20 september 2018

Door de enorme droogte van de afgelopen periode is de kwaliteit van het viswater in Nederland hier en daar sterk verminderd. Het zal jullie bekend zijn dat de Karper ook de afgelopen maanden een aantal keren betrokken is geweest bij het verplaatsen van vis uit de diverse retentievijvers.

Helaas hebben we moeten vaststellen dat ook de kwaliteit van het water in de Puls, de Kolk in Meddo en het Kloosterveld in Kotten – los van de lage waterstand – afneemt. Hierover staan we in nauw contact met het de Hengelsport Federatie Midden Nederland en het Waterschap Rijn en IJssel dat ons regelmatig informeert over de risico’s. Overigens ie er geenszins reden om te veronderstellen dat onze vissen risico lopen door de lage waterstand. Ga gewoon – net als anders – zorgvuldig om met de vis.

Tot op dit moment is er geen sprake van risico’s zoals blauwalg, e.d., hoewel er nu en dan aanwijzingen zijn dat dit wel het geval is. Hiervan is – nog – geen sprake.

Zodra dit aan de orde is, zullen maatregelen worden genomen.

Wel wordt ons geadviseerd om “voorzichtig” te zijn.

Neem – bijvoorbeeld – schoon water mee om je handen regelmatig af te spoelen, alvorens je wat eet of drinkt. Voorkom zo veel mogelijk contact van je handen aan je gezicht. Zo maar wat tips die het risico verminderen.