Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Broodbakken geplaatst bij vijver Oostervoort

terug naar overzicht

Zondag, 26 juli 2015

Op woensdag 8 juli zijn bij de vijver Oostervoort speciale broodafvalbakken geplaatst. De gemeente Winterswijk plaatste de broodbakken in overleg met het waterschap Rijn en IJssel, hengelsportvereniging De Karper en de Hengelsport Federatie Midden Nederland.

Voor de inzameling heeft de gemeente Winterswijk speciale broodafvalbakken gemaakt waarop kort tekst en uitleg is weergegeven. Met de plaatsing van deze broodafvalbakken is een pilot van start gegaan om het aantal eenden bij de vijver te reduceren en de waterkwaliteit te verbeteren. Om het overtollige brood toch een goede bestemming te geven is Eko boerderij ’t Helder gevraagd het brood in te zamelen en aan haar dieren te voeren.

Eenden voeren en waterkwaliteit
In de afgelopen tijd is het aantal eenden door het voeren aanzienlijk toegenomen. Hierdoor verslechtert de waterkwaliteit van de vijver. In het water van de vijver zitten te veel voedingsstoffen.

Uitwerpselen van eenden en brood dat niet door de eenden wordt opgegeten, zorgen er voor dat de waterkwaliteit achteruitgaat. Naast gevaar op (blauw)alg en botulisme kan dit leiden tot bijvoorbeeld dode vis of gezondheidsklachten. Door de eenden minder te voeren kan de waterkwaliteit verbeteren. Bovendien is het eten van brood in plaats van gras of waterplanten ongezond voor eenden en verkort hun leven.

Pilot
Het gebruik van de broodafvalbakken is een pilot voor minimaal een jaar. In de winter worden de bakken tijdelijk verwijderd. Tijdens of na de pilot kunnen aanpassingen of aanvullende maatregelen nodig zijn omwille van de waterkwaliteit. Afhankelijk van het succes wordt in de loop van dit seizoen besloten of op andere plaatsen (bijvoorbeeld. park Berkhof) ook een broodafvalbak geplaatst wordt.Meer informatie
Voor meer informatie kunt u kijken op de website van de gemeente www.winterswijk.nl.